top of page

Veido odos tipai ir būklės – kaip atskirti ir prižiūrėti? Pataria kosmetologė


Graži, skaisti ir lygi veido oda – visų moterų svajonė, tačiau kiekviena esame unikali ir apdovanota skirtingais veido odos tipais ir būklėmis. Tam, kad tinkamai pasirūpintumėte savo veido oda, teisingai atsirinktumėte priežiūros ir makiažo priemones bei pasiektumėte norimą rezultatą, pirmiausia būtina žinoti savo odos tipą ir būklę.


Tik kaip nusistatyti savo veido odos tipą ir jos dabartinę būklę? Kaip ją prižiūrėti namuose ir atsirinkti tinkamiausius produktus? Į šiuos klausimus atsako Carolina.lt Kauno studijos gydytoja, kosmetologė Rasa Razgūnaitė.


Kuo skiriasi veido odos tipai nuo odos būklių?


Kosmetologė išskiria keturis veido odos tipus – normalią, sausą, mišrią ir riebią odą. Šie odos tipai dažnai mus lydi kone visą gyvenimą, priešingai nei veido odos būklės. Pastarosios gali kisti nuolat, ypač keičiantis sezonams.


„Dažnai sakoma, kad mano veido oda yra jautri ar sausa, nes iškart nusiprausus jaučiasi tempimas, sausumo pojūtis. Reikėtų atkreipti dėmesį ir nesupainioti veido odos tipo su jos dabartine būkle. Oda gali būti mišri ar riebi, bet šiuo metu dehidratavusi – tai labai dažnai pasitaikanti odos būklė. Oda taip pat gali būti jautri, linkusi į raudonį. Arba pigmentuota – genetiškai linkusi į strazdanas, o kartais atsirandanti dėl netinkamos priežiūros ir lepinimosi per dideliu kiekiu saulės be apsaugos priemonių. Pigmentacija taip pat gali atsirasti ir nėštumo metu.


Prasidėjus kaukių dėvėjimui, itin padažnėjo į pabėrimus, spuogelius linkusių odos būklių. Po kauke šilta ir drėgna, o tokia terpė palanki plisti bakterijoms. Jei tai nutiko ir Jums, atsižvelkite, kokias kaukes dėvite. Vos tik pajutus, kad ji sudrėko, pakeiskite arba rinkitės iš antibakterinių savybių turinčios medžiagos pagamintas kaukes, pavyzdžiui, MERYL“, – atskleidžia kosmetologė Rasa.


Kaip namuose nusistatyti savo odos tipą ir būklę?


Kalbant apie tolimesnius odos priežiūros žingsnius, pirmiausia reikia nusistatyti jos tipą ir būklę. Kosmetologė dalijasi paprastu testu, kurį kiekviena gali atlikti namuose.

„Dažniausias lietuvaičių odos tipas – mišrus. Nusiprausus iškart tempimo jausmo nebus, bet po pusvalandžio ar praėjus daugiau laiko, T zona linkusi riebaluoti, o poros – šiek tiek pasikimšti, jos yra aiškiai matomos. Riebios odos savininkės šį tipą atpažįsta, kuomet nusiprausus, nusausinus veidą, jis netrukus pradeda riebaluotis. Jaučiasi tarsi oda būtų stora, o poros aiškiai matomos ir linkusios užsikimšti.


Normalią odą atpažinsite, jeigu po pusvalandžio nejausite jokio traukimo jausmo, pasižiūrėjus į veidrodį poros yra matomos, bet nedidelės, o oda nesijaučia stora. Sausiaodėms odą pradeda traukti kone iškart po prausimosi, ji sausėja ir tarsi „prašosi“ ją patepti kremu. Svarbu apžiūrėti ir poras, kad šio odos tipo nesumaišytumėte su dehidratuota odos būkle. Jei poros yra mažos ir beveik nesimato, ypač T zonoje – Jūs tikrai esate sausos odos savininkė“, – apie veido odos tipų atpažinimą pasakoja gydytoja, kosmetologė.


Veido odos priežiūros taisyklės kiekvienai

Nepaisant odos tipo, namuose ar kelionėse kiekvienai moteriai, pasak „Carolina Make Up Studio“ kosmetologės reikėtų turėti bent tris priemones: veido prausiklį, toniką ir kremą. Idealiu atveju šį trio turėtų papildyti paakių kremas, rytinis ir vakarinis veido kremai, kaukės, serumai ir priemonės su SPF.

„Girdžiu daugybę mitų iš klienčių, kad veido odą rytais reikia plauti tik su vandeniu, o vakarais su prausikliu. Pastarojo nereikia naudoti, jei nenaudojame makiažo priemonių ar viską galima nuvalyti tik su miceliniu vandeniu. Neapsigaukite patarimais, kuriuos dalina ne specialistai ir atsiminkite, kad veido oda turi būti prausiama su specialiu prausikliu du kartus per dieną.


Prausiant veido odą su vandeniu, pakeičiame odos PH. Natūraliai jis yra šiek tiek rūgštinis, o vanduo jį kiek nušarmina – šią terpę labai mėgsta bakterijos. Esant išbalansuotam PH, oda sunkiai priima kitas priemones, todėl po prausimo, veido odą turėtume tonizuoti. Nepamirškite, kad moters veido oda tęsiasi ir dekoltė zonoje, kurią prižiūrėkite taip pat“, – šypteli kosmetologė.


Sausos ir normalios veido odos priežiūra


Sausiaodėms ir normalios veido odos savininkėms kosmetologė rekomenduoja švelnesnės tekstūros veido prausiklius, kad nedirgintų ir neišjautrintų odos. Tam tinka ir putos, pavyzdžiui, GUINOT drėkinamasis valomasis pienelis arba EXUVIANCE PROFESSIONAL švelnus valomasis kremas sausai odai (šios priemonės itin koncentruotos todėl užteks bent 6 ar net 9 mėnesiams). Toniko funkciją atliks GUINOT HYDRA COMFORT drėkinamasis tonizuojamasis losjonas sausai odai arba GOLDHEIT drėkinantis tonikas su hialurono rūgštimi. O kremą geriausia rinktis stipriai drėkinantį, pavyzdžiui, EXUVIANCE PROFESSIONAL naktinį atkuriamąjį.

Mišrios veido odos tipo priežiūra


EXUVIANCE PROFESSIONAL prausiamoji želė – puikiai tiks mišrios veido odos savininkėms. Tai gelinės konsistencijos prausiklis, kurio reikia labai nedidelio kiekio, jį naudojant mėgausitės dideliu švarumo pojūčio ir atsisveikinsite su tempimo jausmu. EXUVIANCE PROFESSIONAL raminamasis gaivinamasis losjonas padės stiprinti odos barjerinę funkciją, sulaikys išorės nešvarumus ir pagerins kitų naudojamų priemonių įsisavinimą.


„Dienai galima rinktis EXUVIANCE PROFESSIONAL dieninę apsauginę emulsija riebiai odai su SPF40. Gali palikti šiek tiek lipšnumo jausmą, kuris ilgainiui praeina, tačiau pavasarį ir vasarą dienos metu labai tinka ir dėl savo apsaugos. Nakčiai kosmetologė mišrios ir riebios odos savininkėms rekomenduoja EXUVIANCE PROFESSIONAL naktinę atkuriamąją drėkinamąją želė. Ji sutvarko ir smulkius pabėrimus, mažina riebalų išsiskyrimą“, – pataria gydytoja-kosmetologė Rasa.

Riebios veido odos tipo priežiūra


Kaip ir mišriai odai, riebiai galima rinktis EXUVIANCE PROFESSIONAL prausiamąją želę ir EXUVIANCE PROFESSIONAL raminamąjį gaivinamąjį losjoną. Riebių odų savininkėms, kurių oda riebaluojasi, atsiranda pabėrimų ir juos pažeidus (netinkamai spaudant) kosmetologė pataria į pagalbą vakarais pasitelkti EXUVIANCE PROFESSIONAL bioninius losjonu prisotintus diskelius. Juos reikėtų naudoti tik kol pagerėja odos būklė vakarais, nuprausus veidą prausikliu.


Dienai galima rinktis EXUVIANCE PROFESSIONAL dieninę apsauginę emulsiją riebiai odai su SPF40. Nakčiai mišrios ir riebios odos savininkėms tinka EXUVIANCE PROFESSIONAL naktinė atkuriamoji drėkinamoji želė. Riebiaodėms reikėtų daugiau dėmesio skirti ir papildomoms odos priežiūros priemonėms – įtraukti ir šveitiklius, pavyzdžiui, GUINOT biologinį šveitiklį, kuris tinka visų odų tipų savininkėms.


Comments


Naujausi įrašai
bottom of page