top of page

Kosmetologė Rasa: „Pasikeitus orams, turėtų pasikeisti odos priežiūros priemonės“


Ar žiūrint į veidrodį pastebite išsausėjusį, o gal ir šerpetojantį veidą? Vis vėstant ir žvarbėjant orams, saulėtą vasarą jau spėjome visai pamiršti. Tačiau atėjus šaltajam metui itin svarbu atsižvelgti į savo odos poreikius ir jokiu būdu nepamiršti ja tinkamai pasirūpinti. Apie tai, kaip permainingi orai veikia veido odą ir kaip ją tinkamai prižiūrėti pakalbinome Carolina.lt Kauno studijos kosmetologę Rasą Razgūnaitę.

Kaip orų permainos ir sezonų pasikeitimas veikia veido odą?

Natūralu, kad atšalę orai, sustiprėjęs vėjas, prasidėjęs šildymo sezonas veikia mūsų odą. Į šiuos pokyčius pirmiausiai sureaguoja oda, kurios apsauginis barjeras yra pažeistas. Tokia oda linkusi sausėti, rausti, matomas išryškėjęs kapiliarų tinklas.

Kuo ypatinga veido odos priežiūra keičiantis orams ir atėjus šaltajam metui?

Pasikeitus orams, turėtų pasikeisti ir odos priežiūros priemonės. Dienos metu patarčiau rinktis turtingesnės tekstūros kremus, pasižyminčius maitinančiomis savybėmis. Vakare galima rinktis drėkinančius, lengvesnės, gelinės tekstūros kremus.

Taip pat rudenį į odos priežiūrą galima įtraukti stipresnes rūgštines procedūras pas kosmetologę ar rūgštinius pilingus namuose, pavyzdžiui, retinolį (griežtai negalima naudoti nėštumo ar laktacijos periodu), vitaminą C.

Kokias odos priežiūros klaidas moterys daro dažniausiai prasidėjus rudeniui ir žiemai?

Dažniausia klaida – manymas, kad rudenį ir žiemą dienos metu nereikia naudoti veido priežiūros priemonių su SPF apsauga. Šaltuoju metu būtina naudoti SPF25 ar SPF30 apsaugą, ypatingai, jei yra atliekamos rūgštinės ar invazinės procedūros kosmetologiniame kabinete, naudojamos alfa hidroksirūgštys namuose (glikolis, pieno rūgštis, vyno rūgštis, migdolų rūgštis).

Ar skiriasi jaunos ir brandžios odos priežiūra šaltuoju sezonu?

Principai išlieka tokie patys – parinktos pagal odos tipą priemonės ir procedūros pas kosmotologą (veido odos valymas, odos problemoms skirtos procedūros). Skirtumas tik tas, kad brandžioms veido odoms procedūros, tokios kaip veido valymas, gali būti atliekamas daug rečiau, nes veido oda atsinaujina lėčiau.


Iki lapkričio 1 d. Carolinashop.lt visoms veido odos priežiūros priemonėms taikoma -10 proc. nuolaida: https://www.carolinashop.lt/collections/odos-prieziura

Comments


Naujausi įrašai
bottom of page