top of page

Makiažo ekspertė Karolina Taraškevič-Bethel: su skaistalais atrodysite jaunesnės ir žavesnės


Daug merginų ir moterų nenaudoja skaistalų, nes nemoka ir nežino, kaip tinkamai jais pasidažyti. Kasdien savo darbe su įvairiausiais moterų įsitikinimais, kodėl joms skaistalai netinka, susiduria ir pirmosios makiažo studijos Lietuvoje įkūrėja Karolina Taraškevič-Bethel. Skaistalų pagrindinis tikslas – paskaistinti odą, jos teigimu, taip mes atrodome jaunesnės, gaivesne oda, netgi žavesnės ir mielesnės. Paklausėme makiažo ekspertės, ką svarbu žinoti apie skaistalus ir kaip atsirinkti sau tinkamiausius?


Skirtingos skaistalų rūšys – skirtingi dengimo būdai


Skaistalai būna 3 tipų – sausi, birūs ir kreminiai – todėl skiriasi ir jų dengimo būdai.


„Sausus, presuotus (kompaktinius) skaistalus patogu įsidėti į rankinuką. Birūs labiau tinka darbui ar naudojimui namie, nes jų taip lengvai nepanaudosime, kaip presuotų. Jie būna labai smulkiai malti, dažnai turi švytėjimo, todėl itin atšviežina veidą. Jeigu oda yra sausa ar normali, galima naudoti birius skaistalus su šiek tiek blizgučio, satininius, tačiau riebiaodėms, turinčios didesnes poras, tokie skaistalai nėra tinkami. Patį natūraliausią efektą išgausite su kreminiais skaistalais – blizgiais arba matiniais.


Vietoje skaistalų galima rinktis ir lūpdažius – tam dažnai naudoju mylimiausias SOTHYS 131 ir 132 spalvas. Nors šios spalvos iš pirmo žvilgsnio atrodo labai ryškios, tačiau uždėjus ant veido atrodo itin natūraliai, lengvai įsigeria į odą, o jų blizgumas suteikia spindesį. Kalbant apie kitų gamintojų lūpdažius, geriausia rinktis tuos, kurie yra švelniai permatomi, ne matiniai“, – pataria K. Taraškevič-Bethel.


Didžiausia klaida – netinkamai parinktos spalvos


Neteisingai parinktos ar per tamsios spalvos – sendina, dėl to svarbu atsirinkti sau tinkamiausią. Pirmosios makiažo studijos Lietuvoje įkūrėja sako, kad skaistalų nereikėtų painioti ir su bronzantais – pastarieji labiau skirti tik kontūravimui: „Reikėtų rinktis rausvos spalvos arba šiek tiek turinčius persiko atspalvio skaistalus. Stipriai pigmentuotos, ryškios spalvos dažniausiai skirtos profesionaliam darbui, tad kasdienai jų geriau vengti.“


Paklausus, kodėl skaistalai mus jaunina, makiažo meistrė teigia, kad maži vaikai visuomet būna rausvais žandukais – jie iškart asocijuojasi su jaunyste. Pasak K. Taraškevič-Bethel vyresnės moterys būtinai turėtų į savo kasdienio makiažo rutiną įtraukti ir skaistalus: „Jei norite atrodyti jaunesnės, rinkitės skaistalus, turinčius savyje blizgesio. Pavyzdžiui, YOUNGBLOOD „Dusty pink“ – ši spalva tinka toms, pas kurias jau yra pirmosios raukšlės, o veido oda – praradusi žvilgesį, švytėjimą, bet nėra labai riebi. Ši priemonė padės odai suspindėti, tad iškart atrodysite jauniau.“


Kaip išsirinkti sau tinkamiausią spalvą?


„Jeigu esate labai šviesi, nesirinkite labai ryškios spalvos skaistalų, pavyzdžiui, oranžinės. Daugumos iš mūsų oda yra balta ypač žiemos metu, tad tinkamiausi yra švelnios spalvos, pavyzdžiui, YOUNGBLOOD mineraliniai presuoti skaistalai „Sugar Plum“. Jie – itin švelnios ir natūralios spalvos. Arba YOUNGBLOOD „Sherbet“ birūs skaistalai su blizgučiu. Tik nepamirškite, kad riebiaodėms ir su didesnėmis poromis, nereikėtų rinktis blizgumo turinčių atspalvių – taip tik išryškinsite jas ir oda dar intensyviau blizgės


Šiek tiek tamsesnės odos savininkėms tinka mineraliniai kreminiai skaistalai YOUNGBLOOD „Rose Quartz“ – turi savyje švytėjimo ir atrodo labai natūraliai. Jei norisi didesnio intensyvumo, kreminius skaistalus galima ir dubliuoti – pirmiausia uždėti kreminius skaistalus ant šlapios pudros, o nusausinus veidą su biria pudra, ant viršaus uždėti ir sausus.

JANE IREDALE presuoti skaistalai „Awake“ – mano numeris vienas. Taip pat labai gera spalva JANE IREDALE „Barely Rose“, šiek tiek šaltesnė už „Awake“ atspalvį. JANE IREDALE „Flawless“ atspalvis tinka šviesiaplaukėms, šviesiaodėms veido kontūravimui, bet netinka kaip skaistalai, nes savyje turi rudumo, šiek tiek persiko. Tamsesnio gymio, tamsiaplaukėms ir daugiau įdegusioms moterims šią spalvą galima naudoti kaip skaistalus – ir kontūravimui, ir užėjimui ant obuoliuko, akių linkio formavimui. Kuo spalva yra intensyvesnė, tamsesnė, tuo ji yra tinkamesnė tamsesnei odai“ – pataria makiažo ekspertė.

Daugiau apie skaistalus ir jų panaudojimą sužinosite apsilankiusios INSTAGRAM @carolinabethel IGTV!

Comments


Naujausi įrašai
bottom of page