top of page

Meistrė Sandra: visa tiesa apie visažisto darbą TV užkulisiuose

Meistrės Sandros porfolio yra bene daugiausiai TV projektų: "Gardu Gardu", "Virtuvės mitų griovėjai", "Didysis magijos šou", "2 Barai. Gyvenimas greitkelyje" ir kitokių...

"Kai nusprendžiau gyvenime “pakeisti kvalifikaciją” į vizažistę, baigiau kursus profesionalams, O TADA dalyvaudavau absoliučiai visur, kur tik reikėjo makiažo: fotosesijose, TV serialuose ir kitokiuose TV projektuose... Visur, kur galima įgyti praktikos ir išmokti dar geriau atlikti savo darbą. Ir aš neklydau! Dabar galiu garantuoti – būtent darbas užkulisiuose paruošia visažistus darbui net ir su pačiomis įnoringiausiomis klientėmis. Taigi papasakosiu apie tuos užkulisius, o konkrečiau, šį kart – apie TV komandą “anapus ekrano”.

TV užkulisiai, ypač tiesioginis eteris, yra nemaža atsakomybė, todėl savo pagalbinkais į komandą atsirenku tikrai tik pačias geriausias: tas, kurios dirba greitai ir suvaldo įtemptas situacijas. Beje, visos pabandžiusios, gali patvirtinti, kad tok darbas ypatingai gera praktika, ir man asmeniškai, būtent tokia praktika lėmė, kad taip greitai šioje srityje pasiekiau tiek, kiek pasiekiau, o t.y. labai greitai J Būtent todėl buvusias ir esamas “Carolina make-up studio” kursų dalyves kviečiu bent kartą sudalyvauti TV filmavime. Taip pat stebiu tas, kurios dalyvauja ne viename tokių filmavimų ir kurių gebėjimai kaskart akivaizdžiai gerėja.

Dabar jau patirties turiu tikrai labai įvairiuose TV projektuose – nuo tiesioginio eterio iki serialų. Dažniausiai TV projektams scenai (filmavimo aikštelei) reikia paruošti net ne vieną žmogų. Reikia paruošti BEGALĘ žmonių. Visada, jei esi samdoma visažistė, iš tavęs tikisi ne tik makiažo, bet ir šukuosenos. Ne gana to, iš tavęs tikisi ir organizacinių sugebėjimų: juk viskas turi įvykti laiku (TIKRAI LAIKU ir nei minutės vėliau, jei tai – tiesioginis eteris!).

Taigi mano darbas užkulisiuose yra ne tik “veidas ir plaukai”, bet ir organizavimas, kas, ką ir kaip dažys. Kadangi kūrybinei grupei filmavimas ir tai yra sunki užduotis, mažiausiai apie ką jie nori tądien sukti galvą – jų išvaizda. Visada sakau meistrėms, kad mūsų funkcija yra visada būti šalia, bet turim išlikti nematomos. Netgi blizgų veidą nusausinti reikia taip, kad niekas to nepastebėtų – reiškia, reikia jausti, kada tai padaryti, žinoti, kada kameros išjungtos, ir padaryti tai taip greitai, kad tavęs tarsi net nebūtų buvę.

Galiausiai, man tenka pasirūpinti atlikėjų įvaizdžio išbaigtumu. Man rūpi visuma: kaip makiažas dera prie drabužių, plaukai prie bendro vaizdo, ir pan. VISADA prieš filmavimą bendrauju su stilistu, kuris rūpinasi atlikėjų apranga, nes svarbu aptarti, kokia yra konkretaus TV veido įvaizdžio vizija, kaip jis turi būti pateiktas.

Niuansai? O taip. Jų labai daug. Bet vieną išduoti galiu grynai iš savo patirties. Niekada nepamiršiu vieno iš pirmųjų kartų televizijoje – norėjosi verkti, kaip per ekraną viskas atrodė blanku, tarsi makiažo net nėra! Tuomet supratau – televizijai reikia SPALVŲ, ryškių formų, netgi šukuosena turi būti labai aiškios formos.

Visa kita, ką reikia žinoti visažistui, norinčiam profesionaliai dirbti TV užkulisiuose, o taip pat ir fotosesijose, mes mokome specialiuose NAUJUOSE “BACKSTAGE” kursuose profesionalams.

Naujausi įrašai
bottom of page